Húsvét titka


Bár nem épp tavaszi az időjárás, húsvétkor a világ újraéledését ünnepelhetjük. Kinek-kinek hite, világnézete, ideje szerint lehetősége van ezeken a napokon azzal foglalkozni, ami számára értéket jelent.


A hívők egyházi ünnepként élik meg e napokat és Krisztus szenvedésére és feltámadására emlékeznek a körmeneteken és egyházi szertartásokon, míg mások a pogány gyökerű népszokások, hagyományok megőrzésére helyezik inkább a hangsúlyt.

Sokaknak alkalom a családi és baráti együttlétre, közös evésre-ivásra, programokra, míg mások csupán a mindennapokból, a munkából, tanulásból való kiszakadásra, a tavaszi nagytakarításra, a kert rendbetételére, egy kis pihenésre koncentrálnak.

Akár így, akár úgy, a Húsvét a megújulás, az új élet szimbóluma és időszaka, mindenki számára. Azt azért érdemes észben tartanunk, hogy csak az tud megújulni, ami (aki) előzőleg feladott magából valamit, azaz elengedte azt, ami már egyébként is elmúlt, mert az újnak csak így lesz hely.

„Az az ember, aki képes újrakezdeni, talpra állni, valamilyen módon a húsvét titkának részese. A gonosz szeretné kirúgni a lábunkat, szeretné, ha bedobnánk a törölközőt, szeretné, ha feladnánk a harcainkat, ha elkeserednénk, magunkba roskadnánk.

Nekünk az a dolgunk: ne hagyjuk, hogy ő diadalmaskodjon felettünk, hanem mi is éljük meg a magunk húsvétját, mi is merjük a magunk szeretteinek, rokonainak, barátainak azt mondani, hogy találkozunk Galileában, és tényleg tudjunk egymásnak egy jó teát, kávét főzni – vagyis halat sütni. Szükség is volna erre, mert nem hiszem, hogy ne volna olyan ember, akinek ne lenne kivel kiengesztelődni, újrakezdeni.

Az lenne jó, hogy mindenki ott, ahol él, a maga utcájában, falujában, városában, lépcsőházában lehajolna a bajban lévő emberhez. Akkor fog megváltozni a világ… Remélem, hogy az emberek ott, ahol élnek, mindenki a maga módján, talán teszik is a dolgukat.” Böjte Csaba

Kívánom, hogy a húsvéti napok úgy teljenek számodra, ahogy szeretnéd!

Kapcsolódó cikk:
Húsvét mindenkié

Ha tetszett, oszd meg másokkal is!